Що може спровокувати вироблення кортизолу в більшій, ніж необхідно, кількості?

Для цього є дві основні причини. Перша, коли в гіпофізі з’являється пухлина, яка починає синтезувати надмірну кількість стимулюючого гормону (АКТГ). Це, в свою чергу, призводить до постійного вироблення підвищеної кількості кортизолу в наднирниках. Така форма синдрому Кушинга зустрічається у 85-90% собак. У більшості випадків пухлина доброякісна, має маленькі розміри – кілька міліметрів, і вона повільно зростає. Тому симптоми захворювання зазвичай розвиваються довго: від декількох місяців до декількох років.

Другою причиною буває пухлина, яка з’являється в одному або обох наднирниках і безпосередньо виробляє велику кількість кортизолу. Така форма синдрому Кушинга зустрічається у 10-15% собак. При цьому пухлина надниркової залози часто є злоякісною і досить швидко росте, тому симптоматика захворювання розвивається набагато швидше – за кілька місяців.

Існує ще один різновид синдрому Кушинга – так званий ятрогенний синдром. Він виникає в результаті тривалого лікування собаки гормональними препаратами, такими як преднізолон, дексаметазон, дексафорт, метіпред і т.п. При цьому розвивається така ж симптоматика, як і при спонтанному захворюванні.