Поліурія та полідипсія у собак: причини та симптоми

Існує ряд ветеринарних патологій, у яких собаки виділяють надмірну кількість сечі. Назва такого порушення – поліурія.

У цій статті ми розповімо, коли, за яких захворювань виникає поліурія у собак, які фактори провокують розвиток відповідного порушення, і як позбутися його.

Поліурія у собак: симптоми та їх причини

Нормою вважається, якщо тварина виділяє урини протягом доби не більше ніж 50 мл на 1 кг своєї маси.

Якщо цей показник перевищено, це свідчить про поліурію. Додатковою ознакою та звичайним наслідком такої патології є полідипсія – підвищена спрага вихованця, коли щеня або доросла особа випиває за добу понад 100 мл води на 1 кг власної ваги.

Поліурія та полідипсія у собак викликається низкою таких причин:

  • хронічною нирковою недостатністю;
  • синдромом Кушінга;
  • хворобою Аддісона;
  • діабетом цукрового чи нецукрового (нефрогенного) типу;
  • піометрою.

полидипсия у собак

Фото: полідипсія у собак

Хронічна ниркова недостатність включає поліуричний етап, ознакою якого є підвищений діурез та гостра спрага. Сеча прицьому практично немає ні кольору, ні запаху. Така симптоматика часто має місце у тварин похилого віку.

Синдром Кушинга, як і хвороба Аддісона (у ветеринарії такі хвороби називають гіперадренокортицизм) – це гормональні патології. При синдромі Кушинга надмірне виділення сечі та полідипсія у собак спостерігається часто – такі симптоми характерні для 90% хворих тварин. Додатковими ознаками цього порушення є збільшена печінка, випадання вовни та обвислість живота.

При хворобі Аддісона знижується вироблення кортизолу та інших гормонів через порушення функціоналу надниркових залоз. В даному випадку у тварини спостерігається не лише поліурія, а й знижений апетит, загальна слабкість та уповільнений темп серцебиття.

Піометрою страждають суки – це гнійне запалення матки, що веде до ураження нирок ендотоксинами. В результаті собака не тільки часто мочиться, а й перестає їсти. Температура тварини підвищується, вона стає млявою.

Захворювання діабетом супроводжуються поліурією та полідипсією завжди.

Поліурія у собак: лікування

Якщо ваш чотирилапий вихованець став ходити за малою потребою часто і виділяти при цьому занадто велику кількість сечової рідини, така різниця не повинна залишитися поза увагою господаря собаки.

У цій ситуації необхідно звернутися до фахівця.

Ветеринар проведе клінічний огляд чотирилапого пацієнта, після чого призначить обстеження.

Спектр діагностичних заходів включає проведення загального, клінічного та біохімічного аналізу крові. Обов’язковий аналіз сечі, ультразвукове дослідження органів черевної порожнини.

За результатами відповідної діагностики лікар поставить точний діагноз, який визначить специфіку терапії. Ліки призначаються відповідно до причин, які викликали поліурію.

Якщо діагностика вказує на можливість розвитку ендокринних патологій, ветеринар може призначити додаткове обстеження, у тому числі проведення тестів шляхом взяття гормональних проб.

При виявленні у вашого собаки ознак поліурії візит до ветклініки не можна відкладати. До фахівця необхідно звертатися негайно, інакше життя вашого домашнього улюбленця опиниться під загрозою.