Яку роль кортизол грає в організмі собаки

к5ортизол в организме собак

Організм собаки має свою продуману будову та функціонал. Всі органи, як і в організмі людини, несуть свою функцію і впливають на вироблення певних гормонів. Щоб розуміти причину виникнення низки проблем, необхідно знати, за що відповідає кортизол і що може статися, якщо в організмі буде його надлишок.

Яку функцію виконує кортизол у собак

Щоб зрозуміти, яку роль відіграє гормон кортизол, на що впливає і які процеси підтримує, потрібно докладніше його вивчити. Цей елемент впливає на обмінні процеси, а саме роботу з білком, жирами, вуглеводами та підтримку електролітного балансу. Зміна концентрації гормону відбувається під впливом негативних факторів.

Як його ключове завдання можна виділити створення максимального рівня комфортного стану для боротьби організму тварини з негативними впливами на нього. Цей елемент мобілізує всі енергетичні запаси, які є в організмі. Додатково він посилює тонус судинної системи та надає протизапальні процеси. Це позитивно впливає на організм при його знаходженні в екстремальних умовах.

Синтез гормону здійснюється в надниркових залозах, при цьому на активізацію цього процесу впливає гіпофіз. Він виділяє у кровоносну систему адренокортикотропний гормон (АКТГ). Після того, як його рівень досягає потрібної позначки, гіпофіз припиняє цю діяльність.

Збільшення та зниження рівня кортизолу у собак

Роль кортизолу в організмі собаки є дуже важливою для фізичного здоров’я. Однак, можуть виникнути збої, які призведуть до зміни обсягу цього елемента. Внаслідок цього, у тварини може виникнути проблеми зі здоров’ям або збій відбувається, як симптоматика захворювання, що виникло.

Підвищений кортизол собак є наслідком виникнення хвороби Кушинга. Вона виявляється за порушення гормонального фону. При цьому можна провести первинну діагностику щодо симптоматики тварини. Власники можуть спостерігати такі симптоми:

  • собака перестає доглядати за собою;
  • вона може помочитися вдома та не дотерпіти до виходу на вулицю;
  • тварина п’є більше, ніж становила її щоденна норма;
  • зниження або підвищення апетиту у собак;
  • випадання вовни на грудях, боках, животі та тазі;
  • обсяг очеревини збільшується;
  • шкіра сохне і стоншується;
  • собака стає млявою і не реагує на ігри.

Усе це свідчить про наявність захворювання. Низький кортизол у собаки проявляється тією самою симптоматикою. Проте такі симптоми можуть бути наслідком виникнення інших захворювань. Щоб поставити точний діагноз необхідно здати аналіз і подивитися, які елементи в сечі можуть бути вищими або нижчими за норму.

Найчастіше хвороба Кушінга виникає у собак у віці 6 або 7 років, а симптоматику господарі списують на вік.

На самому початку хвороба може проявитися лише в одному або двох симптомах, що не викликає підозри. Тому коли хвороба прогресує, звернення до фахівця вже здійснюється за наявності всіх симптомів відразу.