Профілактичні огляди собак старше 6 років у ветеринара

ветеринарный осмотр взрослых собак

Огляд собаки у ветеринара – це необхідний процес у будь-якому віці. Проте, чим старше стає тварина, тим більш великої значущості набуває це питання. Дорослі собаки частіше схильні до захворювань ендокринної системи, які можуть вилитися в суттєву проблему зі здоров’ям. Тому важливо провести огляд та сдати ряд аналізів.

Щорічні аналізи для собак старше 6 років

Профілактичний огляд дорослої тварини у ветеринара має відбуватися щороку. Під час відвідування потрібно здати низку аналізів, які допоможуть виявити роботу внутрішніх органів тварини. До переліку аналізів можна включити такі позиції:

  • біохімічний аналіз крові;
  • загальний аналіз крові;
  • загальний аналіз калу;
  • загальний аналіз сечі.

Біохімію беруть для виявлення порушення роботи внутрішніх органів. На цьому аналізі відразу можна побачити, чи правильно працюють нирки, печінка, підшлункова тощо. Цей аналіз береться рано-вранці, натще. Останнє годування тварини перед цим має відбуватися за 8 чи 12 годин.

Загальний аналіз крові показує стан собаки загалом. При цьому дослідження здійснюється за рівнем червоних та білих кров’яних тілець.

Загальний аналіз сечі та калу дозволяє виявити наявність захворювань сечовивідної системи та шлунково-кишкового тракту. Необхідно проводити збір відразу в посуд, в якому доставлятиметься матеріал. Це може бути спеціальна баночка чи шприц.

Якщо за аналізами виявлено порушення, то береться повний аналіз крові та тварина проходить обстеження. Особливо важливо це реалізовувати у дорослого собаки.

профилактический осмотр старой собаки

Які хвороби часто виявляються у собак

Комплексне обстеження собаки необхідне для точного виявлення проблеми. У літньої особи може бути велика кількість проблем із органами травлення. Однак цей варіант не найстрашніший. У деяких випадках ветеринари виявляють пухлину надниркових залоз, яка провокує серйозний збій в ендокринній системі.

Найчастіше за аналізами виявляється синдром Кушингу у собак, особливо у віці від 6 або 7 років. Для цього захворювання існує своя симптоматика, яка може виражатися поступово та змінювати стан тварини. До переліку включені такі прояви як:

Ця хвороба проявляється на аналізах як підвищеного рівня кортизолу. Показник цього гормону можна регулювати, проте синдром Кушинга у собак може стати наслідком тяжчого захворювання, такого як пухлина.

Дорослий собака з віком стає менш активним. Саме це спантеличує власників. Необхідно не списувати зміни у поведінці на вік, а проводити повноцінний аналіз стану.

Щорічний огляд – це обов’язкова умова. Додатково будь-які зміни мають спричинити відвідування ветеринара. Ці дії допоможуть вберегти тварину та підтримати її активність та життєрадісність на довгі роки.