Пухлина надниркових залоз у собак: симптоми та лікування

опухоль надпочечников у собак

Пухлина надниркових залоз у собак – це серйозне захворювання, яке в подальшому серйозно впливає на загальний стан здоров’я і може проявитися у вигляді різних захворювань у тяжкій формі. Дуже важливо провести своєчасну діагностику та виявлення цього відхилення.

Надниркові залози: для чого призначають УЗД, норма показника у собак

Якщо у собаки збільшена ліва надниркова залоза, то це може виразитися в різних варіантах симптоматики. Провести діагностування відхилення можна лише під час проведення ультразвукового дослідження. Черевна порожнина обривається, і лікар може переглянути стан надниркових залоз.

Отримана картинка дозволяє зробити вимірювання органу. У середньому у собак розмір має такі показники:

  • завдовжки становить від 0,8 до 3,3 сантиметрів;
  • завширшки від 0,6 до 1,8 сантиметра;
  • товщиною від 0,2 до 0,8 сантиметрів.

УЗИ надпочечников собак

Цей показник залежить від породи собаки та її розмірів. Надниркові залози можуть бути збільшені внаслідок процесу запалення. Також на УЗД можна знайти стороннє тіло. Щоб отримати докладніші дані, тварині роблять рентген.

Пухлина надниркових залоз у собак: симптоми прояву та лікування

Якщо під час обстеження було виявлено пухлину наднирника у собаки, необхідно розпочинати термінове лікування. Причиною для звернення до ветеринара може бути наступна симптоматика:

  • черевна порожнина може бути збільшена в об’ємі та мати здутий вигляд;
  • шкіра витончується і стає сухою;
  • осередкове випадання вовни на загривку, грудях, животі або тазу;
  • загальна млявість та хворобливий стан;
  • підвищена спрага та збільшений апетит;
  • зміна щільності сечі;
  • поява частого сечовипускання.

собака с опухолью надпочечников

Всі ці симптоми можуть зазначити наявність гіперплазії наднирника. Ця проблема також виявляється під час проведення повного аналізу крові. У ній буде збільшено показник гормону кортизолу.

Як правило, спочатку ставиться діагноз захворювання під назвою хвороба Кушингу у собак. По суті, ця проблема є ознакою пухлини. Цей різновид хвороби зустрічається в 10 або 15 відсотках випадків. Додатково спостерігається, що у 90 відсотках пухлинне утворення має злоякісний вигляд та яскраво виражений розвиток та зростання.

Лікування здійснюється насамперед хірургічним шляхом. Утворення піддається видаленню, а потім призначаються препарати, які знижують рівень кортизолу у крові. При злоякісній пухлині додатково може бути призначена променева терапія, щоб унеможливити або скоротити поширення метастазів.

У деяких випадках хірургічне втручання може бути недоступним, оскільки при запущеному стані пухлина може поєднуватися тканинами з ниркою або великими судинами. Втручання у разі відкладається до зниження розмірів чи зовсім ставати неможливим. За таких складних випадків є високий показник смертності. Щоб цього уникнути, собаку необхідно щорічно водити на обстеження, щоб виявити проблеми на ранній стадії і вирішити її до серйозної шкоди здоров’ю.