Артрити у собак: особливості та лікування

артриты у собак

Артроз у собак, який ще називають артритом, являє собою захворювання, що приводить до аномальних змін суглобів. Дана патологія призводить до швидкого стирання хряща в суглобі, який захищає кістку подібно подушці.

Таке порушення призводить до болів і пухлин в області суглобів – тварина дуже страждає. Про причини, що провокують артроз у собаки, типах цього захворювання і його симптоматиці ветеринарні фахівці розкажуть вам в цій статті. Ознайомившись з даним текстом, ви також отримаєте уявлення про методи лікування запалення суглобів у тварин.

Причини розвитку артриту у собак і його види

На думку досвідчених ветеринарів, захворіти на артрит найбільше ризикують собаки, що мають надлишкову масу тіла, а також старі тварини.

Суглоби і хрящі особин з надмірною вагою піддаються надмірним навантаженням, а у собак зрілого віку, які досягли 6 років, починається процес деградації хрящової тканини, який з роками активізується.

Існує ряд порід, які хворіють на артроз особливо часто. Це представники великих порід. Патологія найчастіше вражає ротвейлерів, німецьких вівчарок, золотистих ретриверів і лабрадорів.

Ревматизм у собак, що передбачає ураження суглобів і хрящів, може передаватися генетично або бути вродженим. В останньому випадку на нього страждають тварини молодого віку.

Не виключається ймовірність розвитку артрозу внаслідок травм, що можуть призвести до пошкодження хрящів. У цій ситуації хвороба може почати прогресувати не відразу, а через кілька років після травми, коли вихованець стане старше.

Відомі й випадки, коли причиною руйнування тканин суглоба і хряща ставали інфекції, хоча таке явище спостерігається рідко.

Артрит у собаки: симптоми, характерні для патології

У собаки хвороби суглобів, зокрема артрит, супроводжуються наступною симптоматикою:

  • тварина переважно знаходиться в лежачій позі, а стоїть і сидить рідше;
  • без бажання і з зусиллям піднімається і спускається по сходах;
  • прогулянки собаку швидко стомлюють;
  • після відпочинку вихованець поводиться скуто;
  • тварина насилу встає на ноги, кульгає при ходьбі;
  • для суглобів собак стають болючими дотики – якщо ви торкаєтеся хворої ділянки, тварина гарчить або жалібно скиглить.

болезни суставов у собак

Фото: хвороби суглобів у собак

До проявів артрозу у собак відносять зниження фізичної активності, зміна поведінки (вихованець може стати апатичним або проявляти агресію без видимих причин) і збільшення маси тіла при звичайному раціоні.

Наочно демонструють патологічні зміни суглобів, які викликає артрит у собак, фото, розміщені на нашому сайті.

артрит у собак

артрит у собак (фото)

Лікування суглобів у старих собак

Артроз, який найчастіше у тварин старшого віку, вражає скакальний суглоб, лікується в домашніх умовах – стаціонарної госпіталізації для цього вихованець не вимагає.

В даних терапевтичних цілях застосовуються спеціальні медикаменти – суспензії, які зміцнюють кісткову і хрящову тканину, а також анаболічні стероїди, які приводять у норму роботу імунної системи.

Ветеринар також призначить вашому собаці анестетики в комплексі з протизапальними препаратами.

Призначається курс лікування при артрозі собаці за результатами її огляду і діагностичного обстеження. Тільки ретельно вивчивши стан вашого вихованця, лікар прийме рішення про те, що давати собаці для суглобів, які ліки для неї будуть найбільш ефективними.

Поряд з медикаментозним лікуванням тваринам призначаються процедури водної фізіотерапії, заспокійливі масажі та зігріваючі компреси (якщо в області ураженої ділянки відсутні нагноєння).

Принципово важливо почати лікування вже при появі перших ознак хвороби – в іншому випадку хрящ тварини продовжить руйнуватися. У запущених стадіях хвороби може бути призначена хірургічна операція.

При першій підозрі на артроз собаку необхідно відразу доставити до фахівця, для точної діагностики і високоефективного лікування артриту.