Харчування для собак з синдромом Кушинга

Питание для собак с синдромом Кушинга

Гіперадренокортицизм – це важке уповільнене захворювання, яке вражає всі системи організму тварини. Тому харчування при синдромі Кушинга у собак має бути збалансованим. Без правильно організованого раціону харчування лікування захворювання не принесе результатів. Щадна лікувальна дієта не тільки посприяє лікуванню, а й полегшить страждання тварини.

Чим годувати собаку при синдромі Кушинга

Харчування хворого собаки має сприяти стабілізації роботи таких органів.

  1. Кишечник. Корм повинен містити розчинні і нерозчинні волокна, які зможуть відновити мікрофлору кишечника і забезпечити його належну роботу.
  2. Підшлункова залоза. Корм повинен добре засвоюватися. Правильне харчування зможе підвищити активність ферментів підшлункової залози, запобігти розвитку у тварини панкреатиту.
  3. Шлунково-кишковий тракт. З урахуванням того, що при синдромі Кушинга часто спостерігаються запалення в цій галузі, корм повинен стабілізувати роботу шлунка і кишечника. Він повинен швидко засвоюватися і легко перетравлюватися.

собака с синдромом Кушинга

Корми для стабілізації роботи шлунково-кишкового тракту

Дієтичний корм для собак, хворих на синдром Кушинга, повинен містити фруктоолігосахаріди і мананоолігосахаріди. Вони зменшать обсяг патогенної мікрофлори кишечника, що викликає запалення.

Покращують стан слизової шлунка містяться в кормі жирні кислоти Омега 3 і Омега 6. При виникненні у тварини діареї підійде корм з невеликим вмістом жиру для кращого всмоктування поживних речовин.

Дієтичний корм для собак з синдромом Кушинга можна підібрати серед лінійки кормів марки Specific для відновлення функцій шлунково-кишкового тракту.

питание собак с синдромом Кушинга

Заборонені продукти при синдромі Кушинга у собак

Корм хворій тварині можна давати в сухому або злегка зволоженому вигляді. Не слід давати натуральні продукти з загального столу спільно з лікувальним харчуванням.

У раціон собаки заборонено включати наступні продукти:

  • свіже коров’яче молоко;
  • ковбаси;
  • сиру рибу;
  • сирі і варені кістки;
  • перлову крупу.

При їх вживанні можуть виникнути побічні ефекти, які викличуть загострення синдрому і супутніх захворювань. Про те, що можна собаці при Кушингу, докладно розповість лікуючий ветеринарний лікар. Він зможе підібрати лікувальну дієту відповідно до проведеної діагностики.