Собака часто мочиться – як симптом хвороби

собака часто писает

Собака часто проситься на вулицю і став споживати більше рідини без видимих на те причин? Він писається і не може терпіти? Це повинно насторожити господаря і стати приводом звернутися до ветеринара. Рясне сечовипускання може говорити про порушення роботи наднирників і гіпофіза. Найчастіше це пов’язано з надмірним виробленням гормонів цими органами, і може говорити про наявність новоутворень в них. Захворювання називається гіперадренокортицизм або синдром Кушинга собак.

Собака часто пісяє: причини

Основна небезпека захворювання – це несвоєчасне діагностування збоїв в ендокринній системі. Це підтверджується ветеринарами, які найчастіше стикаються з запущеними станами. Хвороба розвивається повільно. Тому ранні симптоми, наприклад, у пса постійна спрага і собака часто пісяє, нерідко сприймаються господарями як ознаки інших недуг. Далі картина ускладнюється, і з’являються явні симптоми наявності синдрому Кушинга у собаки:

  • шерсть втрачає свій лиск, з’являються залисини на боках і животі;
  • відбувається атрофія м’язів, які підтримують живіт, через що він обвисає;
  • шкіра має явні ознаки лущення;
  • задишка з хрипом.

До цих клінічними проявами приєднуються і зміни в поведінці вихованця. Він стає агресивним, впертим, не слухає команд, що є наслідком постійного стресу у тварини. Чим довше затягувати з адекватним лікуванням, тим небезпечніше стає вихованець для оточуючих. Ось чому важливо вчасно діагностувати гіперадренокортицизм ще на стадії, коли собака починає багато мочитися.

Собака часто пісяє, чому

Фото: часте сечовипускання у собак

Ветеринари, що працюють з синдромом Кушинга у собак мають всі можливості і інструменти для виявлення хвороби на ранній розвиток.

Своєчасне лікування частого сечовипускання у собак при синдромі Кушинга дає позитивний результат, полегшує стан тваринного і збільшує період життя вашому улюбленцю в середньому на 3-5 років

Групи високого ризику собак при синдромі Кушинга

Хвороба не заразна і рідко передається у спадок. З’являється раптово, без видимих на те причин. У ветеринарній практиці відзначено, що схильність до гіперадренокортицизм зустрічається частіше у тварини старшого віку.

Мопс часто пісяє і став млявий

Схильність до хвороби Кушинга собак є у порід:

  • такс
  • мопсів
  • боксерів
  • вівчарок
  • лабрадорів

Ризик виникнення захворювання збільшений і у собак великих порід, які в літньому віці перенесли кастрацію або стерилізацію.

Якщо стерилізована доросла собака стала частіше писати і це не проходить – терміново зверніться до ветеринара

В середньому за допомогою з проблемами занадто частого сечовипускання і нетримання звертаються власники вихованців віком від 7 років.