Патології дрібних порід собак: список порід схильних до захворювань

болезни у собак маленьких пород

Маленькі породи собак – відмінні компаньйони і підходять для утримання навіть в невеликій квартирі.

Але щоб така собачка залишалася здоровою і активною, вчасно отримавши медичну допомогу, її господарям потрібно бути в курсі особливостей і вразливих місць її організму. Яким хворобам схильні дрібні породи собак, фахівці ветеринарної медицини розкажуть вам в цій статті з фотографіями.

Захворювання зубів, порожнини рота і опорно-рухового апарату у собак

Відхилення, пов’язані з органами ротової порожнини, в тому числі з зубами, провокує особливу будову щелепного апарату той тер’єра та інших мініатюрних песиків. Щелепа у них вузька, а проміжок між зубами дуже малий.

Представники маленьких порід нерідко страждають неповнозубістью або наявністю зайвих зубів, у них може розвиватися неправильний прикус або несвоєчасно змінюватися молочні зуби.

Часто у таких собак зубна емаль недорозвинена або відсутня як така. Страждають вони також пародонтозом і утворенням зубного каменю.

болезни зубов у собак

Фото: захворювання зубів у собак

Проблеми, пов’язані з кістково-м’язовою системою, у маленьких собак обумовлені крихкістю їх хребта, лап і тазових кісток.

проблемы с костной системой у собаки

Фото: хвороби опорно-рухового апарату у собак

Характерною патологією для маленьких домашніх улюбленців є запальний процес, який вражає головку стегнової кістки – цю патологію називають хворобою Пертеса. У багатьох наших чотириногих пацієнтів, наприклад, мопсів, діагностується і вивих колінної чашечки. Ця хвороба може протікати безсимптомно, коли сабака ще цуценя

Інші специфічні хвороби собак маленьких порід

Слід знати про існування ряду захворювань, типових для дрібних собачок. До них належать такі патології:

  • гідроцефалія – вроджена хвороба, що вражає головний мозок;
  • гіпоглікемія – порушення, пов’язане з падінням рівня цукру в крові;
  • колапс трахеї – патологія, що викликає деформацію дихальних шляхів;
  • портосистемной шунт – дисфункція системи кровообігу, що призводить до накопичення токсинів в печінці.

Наслідком гідроцефалії є збільшення об’єму рідини в шлуночках головного мозку. В результаті голова тварини набуває величезного розміру і форми купола (демонстраційне фото можна побачити в статті). Симптомами гідроцефалії є неврологічні розлади, поступове падіння зору. Родничок на голові у таких вихованців не заростає.

гидроцефалия у собаки

Фото: гідроцефалія у собаки

Гіпоглікемія може бути викликана неправильним раціоном собаки і недостатністю глюкози, яку отримує її організм. Симптоматика патології включає відмову вихованця від їжі, поява страху, порушення координації рухів. Важкий перебіг хвороби супроводжується судомами.

Захворіти колапсом трахеї ризикує карликова такса, шпіц, французький бульдог і інші собаки в результаті перегодовування. При цьому захворюванні жир тисне на бронхи і трахею. В результаті дані органи деформуються. Це призводить до появи у тварини задишки, нападів кашлю і хрипоті. Слизові собачки набувають синюшного відтінку, вихованець стає апатичним і непритомніє.

При портосистемному шунті в печінці тварини скупчується аміак. Хвора тварина опускає голову, може короткочасно втрачати зір, страждати діареєю, блювотою і підвищеним слиновиділенням.

Шкірні хвороби у собак дрібних порід зустрічаються також часто. У їх числі піодермія і малассезіонний дерматит.

Запорукою одужання вихованця є своєчасний огляд ветеринара, професійна діагностика і грамотне лікування. На нашому сайті ви зможете знайти професійні статті про симптоми, діагностику та лікування різного роду захворювань у собак.