Порушення координації у собак при синдромі Кушинга

Нарушение координации при синдроме Кушинга

Порушення координації руху у собак вважається однією з найстрашніших патологій. Ця патологія найчастіше виявляється через ушкодження мозочка або розвитку пухлини гіпофіза, яка є симптомом наявності синдрому Кушинга. Для цього недугу характерні незвичайні рухи кінцівок у тварини, а точніше, вони стають невідповідними та різкими.

Пси, які постраждали від цієї патології, починають постійно падати і не можуть стояти на ногах, тримати рівновагу. У кінцівках у тварини залишається та сама сила, але необхідного ефекту вона не дає, внаслідок чого собака може повністю втратити навичку ходьби. Такі вихованці здатні самостійно приймати їжу, але від людини вимагається постійний прояв уваги та турботи.

Втрата координації у собак при хворобі Кушинга

Причиною розвитку хвороби Кушинга є вироблення наднирниками великої кількості кортизолу. Це відбувається тоді, коли собака пережив сильний стресовий стан. Наприклад, у здорових собак це може бути виснаження або тривале голодування.

Атаксія у собак є наслідком розвитку доброякісної пухлини у гіпофізі. Її розміри можуть досягати до 3 мм, при цьому вона розвивається досить повільно. Саме з цих причин симптоми патології можуть не виявлятися тривалий час.

Діагностикою та лікуванням захворювання займається лише кваліфікований лікар.

Синдром Кушинга – це утворення пухлини в обох надниркових залозах одночасно. Ця патологія розвивається швидко, і найчастіше носить злоякісний характер. Рівень вироблення кортизолу збільшується в кілька разів, що негативно впливає на всі системи організму, у тому числі і координацію. У цій ситуації ознаки недуги виявляються швидко.

Симптоми хвороби Кушінга

Однією з головних ознак захворювання є зміна поведінки вихованця. У тварини яскраво виявляються психічні розлади. Також до симптомів відносяться:

  • постійна потреба у воді (як наслідок, прискорене сечовипускання);
  • відвисання черевної області;
  • відсутність блиску вовни;
  • облисіння.

При хворобі Кушинга небезпечним проявом є порушення координації. З появою будь-яких ознак собаку обов’язково необхідно показати ветеринару, оскільки ця недуга може спричинити інші небезпечні ускладнення в організмі тварини.