Послаблення м’язів живота у собак – симптом Кушинга

обвисший живот у собаки при Кушинге

Організм собаки – це унікальна система, в якій регулярно відбуваються біологічні та хімічні процеси, що впливають на рівень інтелектуального та фізичного розвитку вихованця. Від правильної роботи органів внутрішньої секреції повністю залежить гормональний фон, який впливає на здоровий спосіб життя пса, його стабільний психологічний та емоційний стан, і, відповідно, на тривалість життя тварини.

Симптоми синдрому Кушинга

Іноді у роботі органів ендокринної системи виникають збої. Якщо собака має великий живіт, то першою причиною цієї патології є синдром Кушинга. Це захворювання може мати прихований характер і розвиватися поступово. Іноді симптоми взагалі не виявляються і діагноз може поставити тільки кваліфікований лікар після проведення діагностики.

До головних ознак належать:

  • спрага та прискорене сечовипускання;
  • погіршення якості вовни, облисіння (найчастіше областю поразки є хвіст, шия та тулуб);
  • порушення роботи статевої системи;
  • загальмованість, стомлюваність.

Коли при синдромі Кушинга у собаки роздутий живіт, це означає, що у підшкірній жировій клітковині відбувається швидка втрата маси, м’язи починають атрофуватися. Через ослаблення м’язів у черевній стінці живіт сильно збільшується та відвисає.

у собаки увеличен живот

В результаті хвороби Кушинга собака виглядатиме облисілою і дуже виснаженою. Кваліфікований лікар може попередньо встановити діагноз, навіть при зовнішньому огляді вихованця. Але якщо у собаки збільшився живіт (що може говорити про розвиток інших патологій), обов’язково проводиться діагностика. Тільки після одержання аналізів призначається відповідне лікування.

жиот собаки с синдромом Кушинга

Синдром Кушинга фото: у собаки великий живіт

Чому обвисає живіт при синдромі Кушинга

Якщо у пса ослабли м’язи живота, то найчастіше це ознака розвитку синдрому Кушинга. Це ненормальний стан організму для кожної тварини. Основною причиною відвисання черева у собаки, незалежно від того, стара вона чи молода, є акумуляція рідини. Коли у собаки провис живіт, це також говорить про збільшення нирок або надниркових залоз у черевній ділянці. Підвищений тиск, який виникає через відвисле черево, негативно впливає на дихальну систему. У собаки часто спостерігається втрата апетиту. У цій ситуації важливо правильно поставити діагноз. Зробити це може лише кваліфікований спеціаліст ветеринарної клініки.