Підвищений апетит у собаки – одна з ознак синдрому Кушинга

собака много ест

Якщо ваш собака постійно хоче їсти, потрібно визначити, це звичайний прояв харчової прихильності (всі собаки діляться на харчовиків і не харчовиків) або все йде набагато серйозніше. Ненажерливість (вовчий апетит, поліфагія) у вашого улюбленця може бути викликана психологічними факторами або більш важкою недугою. Обговоримо проблему детальніше.

Чому вихованець занадто багато їсть

Якщо відкинути харчову прихильність, причин може бути кілька.

  1. Психологічна ненажерливість часто є результатом неправильного виховання. Також підвищений апетит у собаки часто пов’язаний з віком.
  2. Прийом лікарських препаратів. Окремі медикаменти викликають підвищення апетиту.
  3. Гіперадренокортицизм або синдром Кушинга у собаки – одна з найбільш частих причин ненажерливості вихованців.

Синдром Кушинга – дуже серйозна проблема, про яку варто поговорити докладніше.

Що таке синдром Кушинга у собак

Це захворювання органів ендокринної системи, що виявляється при надмірному виробленні кортизолу (гормон виробляється залозами) або адренокортикотропного гормону гіпофізом.

Існує три різновиди цієї хвороби.

  1. Ятрогенний – виникає як наслідок тривалої терапії великими дозами гормональних препаратів.
  2. Гіпофізарний – викликаний надмірним виробленням адренокортикотропного гормону (АКТГ) гіпофізом. Найчастіше причина підвищеного виділення даного гормону криється в аденомі гіпофіза.
  3. Первинний наднирковий – виникає через пухлину або через структурі зміни даного органу.

Синдром Кушинга у собак може розвиватися в середньому і старшому віці. Захворювання зустрічається у будь-якої породи, проте найчастіше його можливо спостерігати у пуделів, такс, невеликих тер’єрів, боксерів і лабрадорів. У вихованців великих розмірів недуга іноді розвивається після стерилізації / кастрації в пізньому віці.

Діагностика захворювання

Окремі клінічні симптоми синдрому Кушинга собак можуть залишитися непоміченими з огляду на те, що нагадують звичайні вікові зміни.

До ознак розвитку хвороби відносяться:

Сучасна ветеринарія має все необхідне для виявлення недуги на ранній стадії, але зважаючи на складне діагностування захворювання потрібні спеціальні аналізи крові. Крім того, може знадобиться УЗД для визначення, в якому органі знаходиться новоутворення (наднирники або гіпофіз).

Терапія

Синдром Кушинга у собаки – небезпечна недуга, що впливає не тільки на життя вихованця, але і його власника. Якщо ігнорувати захворювання, у собаки можливий розвиток діабету, запалення підшлункової, інфекція нирок і сечовивідних проток, а також утворення кров’яних згустків в легенях. В результаті все це призведе до втрати улюбленця.

Але синдром Кушинга у собак можна локалізувати і успішно контролювати. Найчастіше фахівець призначає медикаментозне лікування. В окремих випадках (одностороння пухлина надниркових залоз) необхідно хірургічне втручання.

Якщо ви помітили, що ваш собака різко став більше їсти, зводіть його до ветеринара. Таким чином можливо виявити початок небезпечної хвороби. Своєчасне звернення до фахівців і виконання всіх приписів може на довгі роки продовжити радість спілкування з чотириногим другом.