Захворювання органів зору у собак: причини, види патологій і лікування

болезни глаз у собак

Захворювання очей у собак зустрічаються часто, незалежно від їх породи.

Хвороби очей у собак і їх лікування – тема, актуальна для кожної людини, у якої живе вдома щеня або доросла тварина. Отримати базову інформацію, що стосується даної проблеми, вам допоможе наша стаття.

Причини і симптоми захворювання очей у собак

Очні захворювання у собак можуть розвиватися з причин дисфункції імунної системи, в результаті травм і метаболічних порушень. Викликають патології зорового апарату також інфекції очей, алергічні реакції, спадковий і віковий фактор.

У такого процесу, як хвороби очей у собак, симптоми можуть бути наступними:

  • почервоніння очного яблука;
  • набрякання повік;
  • счасткова або повна втрата зору;
  • наявність видимих пошкоджень на очах у вигляді виразок, подряпин;
  • поява виділень з очей, прозорих або митних, гнійних;
  • помутніла рогівка або кришталик.

покрасневшие глаза у собаки

Фото: у собаки почервоніло очне яблуко

Хвора тварина може жмуритися, дряпати собі очі або повіки, зазнавати труднощів при орієнтації в просторі і боятися темряви.

собака чешет глаза во время воспаления

Фото: собака чеше очі при запаленні

Найпоширеніші патології зору собак

Найчастіше собаки страждають сльозотечею, кон’юнктивітом, що супроводжується гіперемією слизових і виділеннями, сухим кератокон’юнктивітом, який характеризується недостатнім виробленням сльози, блефаритом (запаленням повік) і виразкою рогівки.

выделения из глаз у собаки

Фото: виділення з очей у собаки

Деякі породи собак, наприклад, пекінеси і мопси, схильні до захворювання проптоз. У них будова зорового апарату така, що очне яблуко може зміщуватися, виходячи з орбіти.

Паннус (кератит), що викликає запальні процеси в рогівці, часто розвивається у вівчарок.

Коли пошкоджується симпатичний нерв, відповідний до ока, розвивається синдром Горнера, що викликає звуження зіниці, западіння ока і деформацію повік.

З віком собаки, як і люди, можуть захворіти на глаукому або катаракту. Глаукома, що супроводжується підвищенням внутрішньоочного тиску, призводить до втрати зору. Симптомом катаракти є помутніння кришталика.

Запалення очей у собаки: лікування

При виявленні запалень, як і іншого роду порушень роботи органів зору у свого вихованця, варто негайно звернутися до фахівця.

Як і чим лікувати чотириногого пацієнта, вирішує ветеринар-офтальмолог після проведення ретельного огляду та комплексної діагностики собаки.

Специфіка лікування залежить від етіології захворювання і його виду. При різних запальних процесах тварині можуть призначатися препарати у вигляді очних крапель і мазей, вітаміни для очей і протизапальні засоби.

Якщо патологія спровокована алергією, тварину лікують антигістамінними препаратами.

Вірусні захворювання очей у собак лікуються терапевтичним шляхом – противірусними препаратами (їх призначає лікар на підставі даних, отриманих в результаті обстеження).

Деякі види патологій, наприклад, катаракта, виворіт або заворот повік, або виразка рогівки у важкій формі лікуються шляхом хірургічного втручання.

Щоб уникнути ускладнень, які можуть призвести до незворотної втрати зору у собаки, будьте уважні до свого чотириногого друга. Тільки так ви вчасно помітите початкові симптоми хвороб очей. Виявивши відповідні порушення, тварину слід негайно привести до ветеринарної клініки, щоб про здоров’я очей собаки подбали професіонали!