Гіперпігментація шкіри у собак: етіологія та особливості

пигментные пятна у собак

Організм кожного представника собачого племені виготовляє природний пігмент шкіри – меланін. Наслідком вироблення цієї речовини у надмірній кількості є гіперпігментація.

Що є гіперпігментація шкіри у собак, і якими факторами може бути викликане дане явище, ми розповімо в цій статті. Ознайомившись із пропонованим текстом, ви також дізнаєтеся про патології, наслідком яких можуть бути пігментні плями у собак.

Гіперпігментація у собак: причини появи

Нерідко темні плями на шкірі собаки свідчать про наявність хронічних запальних процесів в організмі тварини, але поява такого роду симптомів може бути зумовлена і генетично.

гиперпигментация кожи у собак

Фото: плями на шкірі собаки

Гіперпігментація генетичного походження викликається епідермальним невусом, лентиго та чорним акантозом.

У придбаної гіперпігментації, на думку досвідчених ветеринарів, може бути кілька причин:

  • запальні процеси, що регресують;
  • гормональні порушення;
  • алергічні реакції на ліки;
  • папіломавірусні патології;
  • пігментовані пухлинні утворення.

Види генетичної гіперпігментації шкіри

Лентіго – явище макулярного меланозу, проявом якого є інтенсивно чорні плями на животі та в паху чотириногих вихованців. Найчастіше лентиго зустрічається у дорослих собак. Такого роду пігментація відчуття сверблячки та дискомфорту у тварин не викликає. Структура епідермісу залишається незмінною чи обмежується незначними потовщеннями.

Один із симптомів епідермального невуса – збільшена пігментація різного ступеня. Якщо природа цієї патології не косметична, а вторинне інфікування, гіперпігментація може супроводжуватися запальними процесами, викликати у собаки свербіж. Лікують таке порушення методом лазера чи шляхом хірургічних операцій.

Найбільшу спадкову схильність до чорного акантозу мають такси. Спровокувати розвиток порушення може підвищена чутливість тварини та захворювання на себорею.

гиперпигментация у собак

Гіперпігментація у собак фото

Придбана гіперпігментація шкіри та шерсті собак

Найчастіше темні плями у собак мають запальну етіологію. Вони стають наслідком еритематозних популярних уражень хронічного характеру, наприклад, у разі захворювання вихованця на бактеріальну піодермію, демодекоз, коросту, дерматофізоз. Зони пігментації можуть відрізнятися почервонінням і потовщенням у центрі у вигляді бляшки сірого або блакитного відтінку.

Реакцією на вакцину може стати меланотрихія – у цьому випадку пігментація візуалізується на шерсті тварин. Такого роду симптом часто зустрічаються у пуделів, староанглійських вівчарок, а також йоркширських, шовковистих та інших тер’єрів.

Фактором, що спричинив гіперпігментацію, стають також гормональні або метаболічні захворювання у вигляді гіперадренокортицизму, гіпотиреоїдизму та дерматозів, які пов’язані зі статевими гормонами. Поява на шкірі собаки темних плям може свідчити, що чисельність статевих гормонів надниркових залоз змінилася.

Коричневі або чорні бляшки на шкірі лап, голови та повік старих собак можуть бути проявом папіломавірусу, а при пігментних судинних пухлинах епідерміс тварин характеризується локальним почервонінням.

При обнаружении на коже или шерсти вашего четвероногого друга гиперпигментации необходимо, не теряя времени, показать собаку специалисту в ветеринарной клинике, чтобы пройти точную диагностику и получить эффективное лечение.