Підвищена спрага у собак як симптом Кушинга

собака стала много пить - симптом Кушинга

Гіперадренокортицизм або синдром Кушинга у собак реєструється у будь-якої породи, незалежно від статі. Найчастіше до цього недугу схильні тварини старшого віку. Захворювання пов’язане з ендокринними проблемами – надмірне вироблення гіпофізом адренокортикотропного гормону або ж залозами кортизолу. Часто така зміна гормонального фону пов’язана з новоутвореннями в цих органах. Хвороба вимагає термінової діагностики та своєчасного лікування.

Собака багато п`є – перві прояви захворювання

Помітити у вихованця ознаки хвороби може господар. До перших проявів відносять постійну підвищену спрагу у собаки без видимих ​​на те причин, наприклад, підвищення температури повітря. Так як споживання води збільшується, тварина частіше проситься на прогулянку – частішає і сечовипускання. Чому собака п’є багато води і частіше пісяє? Це пов’язано із збільшеною кількістю гормонів в крові, що викликає постійну спрагу.

У вихованця в початковому періоді відзначають і збільшення апетиту. Якщо собака їсть добре, то це нормально, і тварина здорова. А ось, якщо помічено різке збільшення апетиту, і вихованець постійно вимагає їжу, то це говорить про збій в організмі.

Вже при такій первиній симптоматиці господареві слід насторожитися і звернутися до ветеринара для з’ясування причин. До інших більш пізніх проявів синдрому Кушинга у собак відносять:

  • ожиріння тварини;
  • зміни шкірних покривів (витончення, втрата еластичності);
  • провисання живота;
  • прискорене дихання з характерним шумом;
  • м’язова слабкість і неврологічні симптоми.

У сук відзначається збій в циклі, а у псів – витончення сім’яників.

Своєчасна діагностика – запорука швидкого одужання вихованця

Якщо до ветеринара звертається господар зі скаргами на те, що його собака п’є багато води, у нього почастішали сечовипускання, то лікар повинен виключити гіперадренокортицизм у тварини. Для цього беруть загальний аналіз крові та сечі, роблять рентген або УЗД черевної порожнини для виявлення новоутворень в надниркових залозах.

При скаргах господаря, що собака стала багато пити, ветеринаром можуть бути призначені додаткові дослідження крові на рівень кортизолу і адренокортикотропного гормону. Такі дослідження допомагають в точності визначити синдром на ранніх стадіях.

Своєчасно діагностована хвороба і правильне лікування дозволяє полегшити стан тварини і в рази продовжити його життя.