Шкірні захворювання у собак: етіологія, симптоми, діагностика та лікування

кожные болезни собак

Шкірні хвороби собак – одна з найбільш частих причин звернення господарів в ветеринарні центри. Такі патології, які заподіюють чотириногим вихованцям дискомфорт і біль, потребують своєчасного і грамотного лікування.

У цій статті фахівці познайомлять вас з факторами, в результаті яких розвиваються шкірні захворювання у собак, розкажуть про клінічні прояви таких хвороб, про способи їх діагностики та методи лікування.

Причини захворювання шкіри у собак

Захворювання собак шкірні можуть мати різне походження. Найчастіше дані порушення викликаються чотирма причинами.

  1. Зовнішніми факторами. Маються на увазі алергічні реакції тварини на рослини, квітковий пилок, цвіль і пил. Подразниками, що провокують хвороби собак на шкірі, можуть стати також алергени навколишнього середовища у вигляді тютюнового диму і парфумерних виробів, хімікатів.
  2. Харчовою алергією. В даному випадку патологію провокують білки, що містяться в яловичині, пшениці і молочних продуктах. Іноді алергенами стають лікарські препарати. Наслідком харчової алергії може стати не тільки роздратування у вигляді почервоніння шкіри, але і блювота, кишкові розлади.
  3. Паразитарною алергією. Коли тварину кусають блохи, коростяві кліщі та інші ектопаразити, у неї розвивається паразитарний дерматит і кліщова інвазія. Шкірні патології викликаються і гельмінтами (глистами), що паразитують в травній системі вихованця.
  4. Дерматитом інфекційного походження. Відповідні шкірні захворювання у цуценят і дорослих особин викликають представники патогенної мікрофлори – гриби, віруси і бактерії. Найчастіше епідерміс собак вражає гриб дерматофіт або малассеза.

Рідше хвороби шкірних покривів тварин стають наслідком травм епідермісу, поранень, що супроводжуються запаленнями, хронічних хвороб внутрішніх органів і стресів.

раны на коже у собаки

Фото: рани на шкірі у собаки

Відомі випадки, коли нашкірні захворювання у вигляді облисіння, себорейного дерматиту і фолікулярної дисплазії передавалися генетично.

Симптоми поширених шкірних хвороб собак

Захворювання шкіри у собак (фото, яке демонструє наочно появи даної патології, можна побачити нижче), незалежно від походження, часто супроводжується рядом типових симптомів:

  • тварина має відчуття сильної сверблячки – в результаті собака може шкіру не тільки люто чухати, а й вигризати до крові;
  • на уражених ділянках шкірних покривів у собаки випадає шерсть;
  • поява лущення, струпів і виразок на шкірі;
  • вицвітання вовни;
  • спостерігається червона шкіра у вигляді плям або дрібного висипу (кропив’янки).

Поширеним аутоімунним захворюванням сімейства собачих є листоподібна пухирчатка. При такій патології на шкірних покривах тварини спочатку утворюються бульбашки, а потім шкіра покривається корками і ерозіями.

Можна помітити облисіння, а також гнійні освіти у вигляді шишок в результаті ураження шкіри вихованця коростяним кліщєм.

В результаті захворювання стригучий лишай з’являються у собаки на шкірі лусочки і залисини в зоні лап, вух, хвоста і морди.

чешуйки на теле собаки

Фото: лусочки на тілі собаки

При кандидозі, що викликається грибом кандидою, слизові оболонки вихованця покриваються виразками, на уражених ділянках утворюються сірувато-білі бляшки.

Якщо причиною інфікування стала кишкова паличка, уражається не тільки епідерміс і більш глибокі тканини шкіри, але і органи шлунково-кишкового тракту, а також нирки.

Захворювання, що вражають шкіру собак, можуть носити гострий характер або отримувати хронічну форму. У першій ситуації хвороба йде після необхідного курсу терапії, а в другому варіанті собаці потрібно довічне лікування.

заболевания кожи у собак

захворювання шкіри у собак (фото)

Шкірні хвороби собак: лікування та діагностика

Діагностичні заходи включають огляд пацієнта і проведення лабораторних досліджень. У даних цілях виконується вивчення зразка ураженої тканини, а також біохімічний аналіз крові.

У разі підозри на алергію практикується тестування собаки на алерген.

Терапія залежить від результатів діагностики. Зазвичай вона спрямована не тільки на боротьбу з видимими симптомами хвороби, наприклад, короста на шкірі, але і на оптимізацію функціоналу імунної системи і печінки.

Для боротьби з грибковими ураженнями собакам призначаються протигрибкові мазі, гелі та інші препарати. При себорейному дерматиті ефективні вітаміни, що поліпшують стан вовни і шкірних покривів.

Якщо ви підозрюєте у свого вихованця шкірну хворобу, з візитом до фахівця не варто зволікати – чим раніше буде поставлений діагноз і розпочато лікування, тим швидше ваш пес стане здоровим.