Вірусні захворювання у собак

вирусные заболевания собак

Вірусні захворювання, такі як ентерит або чума у собак вважаються найбільш небезпечними. Інфекції потрапляють в організм різними шляхами – через слизову, їжу, воду, повітря, шкіру. Головною проблемою можна назвати особливу живучість вірусів, їх стійкість до температурних перепадів. Тому дуже важливо захистити свого улюбленця від ймовірного зараження і зробити своєчасне щеплення.

Ентерит – симптоми і причини захворювання

Ентерит у собак (інша назва парвовирус) – найнебезпечніше вірусне захворювання, яке забрало життя багатьох вихованців. Особливо йому піддані собаки в похилому віці, цуценята, а також тварини, ослаблені хворобою або поганими умовами життя.

Заразитися ентеритом можна на прогулянці, де собаки частенько обнюхують екскременти інших особин. Хвороба виникає від контакту із зараженою твариною, відвідування місця, де знаходилася інфікована собака.

Багатьох власників цікавить, як зрозуміти, що собака захворіла. Про симптоми і формах хвороби, а також, скільки лікується ентерит у собак, поговоримо нижче.

Розрізняють три форми недуги.

  1. Серцева – дана форма найчастіше буває у цуценят. Симптоми проявляються миттєво – відмова від молока матері або прикорму, задишка, нерітмічний пульс. Ентерит у цуценяти найчастіше закінчується летальним результатом, через 24-48 годин з прояву симптоматики.
  2. Кишкова – найбільш поширена. Головним симптомом того, що у собаки кишковий парвовирусний ентерит є тривала, безперервна блювота. Багато хто помилково вважає, що вихованець отруївся, проте на 2-3 добу починається діарея зі слизом, далі з кров’ю. Пес повністю відмовляється приймати рідину.
  3. Змішана – найчастіше також зустрічається у цуценят, коли народила їх самка не вакцинована. До перелічених вище ознакам можуть додатися запалення слизових оболонок дихальних шляхів.

Всі форми характеризуються підвищеною температурою (близько 41 градуса) перші 72 години. Якщо після цього вона опуститься до норми (37,5-39), це хороший знак. Якщо впаде нижче 37 – прогноз невтішний.

Багатьох цікавить, скільки триває ентерит у собак. Інкубаційний період – від 4 до 10 діб. Вихід інфекції з організму займає близько 12 діб, але в окремих випадках хвороба затягується на більш ніж 3 тижні.

Вірусний ентерит – лікування

Зараз в сучасній медицині є ефективна терапевтична методика. У неї входить як усунення вірусу з організму, так і перелік відновлювальних заходів, що підтримують ослаблену собаку. Крім циклу антибіотиків, з організму виводять токсичні речовини, ліквідують зневоднення і його наслідки. І, звичайно, призводять до нормального функціонування всіх органів і систем, уражених вірусом.

Якщо вас цікавить, чи можна врятувати собаку від ентериту – можна. В першу чергу не можна ігнорувати регулярні щеплення. Але якщо ваш вихованець все ж заразився, при перших підозрілих симптомах потрібно терміново везти його до ветеринара.

Інші вірусні захворювання у собак

Крім ентериту, існують і інші інфекційні недуги, не менш підступні і небезпечні. Одним з таких вважається стрептодермія у собак. Це запалення шкірного покриву тварини, викликане стрептококом. Причиною виникнення стає як заражена тварина, так і інші фактори: антисанітарія, гіповітаміноз, голодування і т. д. Проявляється недуга рожевими округлими плямами.

Що стосується лікування, то тут краще звернутися до фахівця з огляду на те, що тільки він точно діагностує недугу і призначить правильну терапію. Самолікування загрожує наслідками, так як крім шкірних покривів стрептококи можуть вражати нирки, серце, сприяти розвитку аутоімунних хвороб.

Також можна відзначити герпес у собак. Цей вірус особливо небезпечний для новонароджених цуценят, які заражаються від матері в утробі або при проходженні родових шляхів. У 98% випадків заражений герпесом щеня вмирає.

герпес у собаки

Фото: герпес у собак

Ми згадали лише три вірусних захворювання, насправді їх набагато більше. Уберегти свого вихованця ви зможете тільки своєчасною та регулярною вакцинацією і в разі прояву симптоматики терміновим зверненням до ветеринара. Тільки так можливо зберегти здоров’я і продовжити і без того коротке життя улюбленого собаки.