Захворювання у собак: симптоми і лікування псоріазу та корости

заболевания собак

Якщо ваш вихованець став млявим, сумним, його не радують смачні ласощі та пропозиції погуляти або пограти, напевно це симптоми якого-небудь захворювання. На жаль, наші чотириногі друзі не можуть сказати нам, що саме у них болить. Тому не можна зволікати, потрібно терміново показати тварину ветеринару.

Хвороби собак бувають абсолютно різні. Нижче коротко розглянемо деякі з них.

Мокнучі рани у собак: симптоми і лікування

Як правило, незначні пошкодження шкіри часто трапляються у наших вихованців. Вони отримують їх на прогулянці, в процесі гри з іншим собакою. Однак навіть до незначних подряпин потрібно ставитися серйозно, з огляду на те що вони можуть «мутувати» в щось більше, наприклад, в мокнучі рани у собак.

Дані травми виникають внаслідок перелому, укусу, проколу і т. д. Також мокнучі рани з’являються у складчастих порід, таких як мопси, бульдоги (складочка над носом), шарпеї, при поганому догляді за шкірою вихованця. На поверхні такого поранення постійно виділяється рідина (ексудат). Це сприятливе середовище для розвитку гнійного запалення, і що особливо небезпечно – сепсису.

Лікування собак здійснюється за наступною схемою.

 1. Навколо рани ретельно і дуже акуратно вистригається шерсть.
 2. Саму рану промивають бактерицидними засобами. Краї обробляють мильним розчином для ліквідації засохлого ексудату і бруду (при цьому саму рану закривають бинтом).
 3. У більшості випадків потрібен курс антибіотиків і седативні, що знімають біль.

Але якщо ви помітили такі рани на лапах, спині або інших частинах тіла, щоб не ризикувати, терміново відведіть собаку до ветеринара.

раны на лапах у собаки

Фото: у собаки на лапах рани

Псоріаз і короста у собак

Як правило, шкірні недуги, такі як короста, псоріаз у собак, дуже легко помітити неозброєним оком.

Причини даних недуг можуть бути абсолютно різними:

 • хронічні захворювання в анамнезі;
 • побічна дія лікарських препаратів;
 • грибок;
 • алергічна реакція на їжу, засоби для прибирання;
 • спілкування із зараженою твариною;
 • неправильне харчування;
 • пережита стресова ситуація або постійне нервове напруження;
 • блохи, глисти або кліщі.

Псоріаз у собак найчастіше виникає на тлі нестачі в організмі корисних мікроелементів, вітамінів, а також стресу або алергії.

Симптоматика деяких шкірних захворювань дуже схожа. Сюди можна віднести:

 • постійна сверблячка – пес активно свербить, роздираючи шкіру до крові;
 • випадання шерсті – у собаки з’явилась лиса пляма (іноді не одна) або шерсть випадає по всьому тілу;
 • ознаки кропив’янки (бувають не завжди) – на шкірі проявляються червоні плями;
 • на шкірному покриві виникають струпи, лущення, шерсть тьмяна.

у собаки сильный зуд

Фото: сильне свербіння у собаки

Захворювання шкіри бувають первинними (зачіпають тільки шкірний покрив) і вторинними (носять аутоімунний характер, проблеми з травленням і інше). У будь-якому випадку потрібно дуже серйозно ставитися до кожної нової цятки на вашому вихованці, так як хвороба може дати небезпечні ускладнення і навіть призвести до летального результату.

Головне – не втрачати дорогоцінний час і не намагатися визначити захворювання, порівнюючи пошкодження на шкірі у вихованця з фото в інтернеті. Остаточний діагноз можливо поставити тільки після обстеження у ветеринара, взяття проб крові і/або сечі для лабораторних досліджень.

Подальший прогноз буде залежати від своєчасного діагностування та призначення лікування улюбленця. Чим раніше – тим краще, тому, якщо ви помітили, що у собаки температура і слабкість, мокнуча рана або просто невелика (поки) лиса плямка, не ігноруйте, терміново звертайтеся до фахівця. Так ви зможете зберегти здоров’я вашого вірного чотириногого друга!