Собака багато спить і не хоче грати: синдром Кушинга

собака постоянно спит и не хочет играть

Якщо ваш собака не хоче грати, млявий, багато спить – це може бути симптомом серйозного захворювання під назвою синдром Кушинга або гіперадренокортицизм. Що являє собою ця хвороба, як вона проявляється і лікується – будемо розглядати нижче.

Собака багато спить: перевірте на Гіперадренокортицизм

Це захворювання ендокринної системи, викликане підвищеним рівнем кортизолу в організмі. Цей гормон стресу виробляється залозами. Також синдром Кушинга виникає при надмірному виробленні адренокортикотропного гормону гіпофізом (найчастіше це пов’язано з аденомою гіпофіза).

Собака стала багато спати, в`яла собака

Фото: собака в`яла і багато спить

Крім гипофизарного, виділяють наступні типи недуги:

  • ятрогенний – викликаний тривалим вживанням гормональних препаратів;
  • первинний наднирковий – обумовлений пухлиною або структурною зміною органу.

Хвороба виникає у собак абсолютно будь-яких порід, але більш за все до неї схильні лабрадори, пуделі, вівчарки, невеликі тер’єри і такси. Вік прояву синдрому Кушинга від 2 до 16 років.

Симптоматика

Крім того, що собака спить весь день, існують і інші ознаки недуги:

  • постійна спрага у собаки;
  • підвищений апетит;
  • відвислий живіт;
  • запалення шкірного покриву;
  • сильне випадання шерсті;
  • дратівливість

Сучасна медицина дає можливість визначати захворювання на ранніх стадіях. Головне оперативно здати всі потрібні аналізи собаки.

Якщо собака став млявим, дуже сумним, не хоче гратися, то необхідно проведення біохімічного аналізу крові. Також потрібно загальне дослідження сечі та УЗД черевної порожнини.

В окремих, складних випадках може знадобитися томографія головного мозку.

Сонливість у собаки: ускладнення і лікування синдрому Кушинга

Дуже важливо визначити хворобу на ранній стадії. Тривале перебування під впливом глюкокортикоїдів (стероїдні гормони, вироблені корою наднирників) на організм призводить до легеневої емболії, діабету, панкреатиту, пієлонефриту і іншим серйозним захворюванням.

Що стосується лікування, синдром Кушинга можна купірувати і контролювати. Найчастіше з хворобою борються медикаментозним шляхом. Але в деяких випадках потрібна операція для видалення новоутворення або променева терапія.

Якщо ви помітили, що собака багато спить, постійно просить пити і інші ознаки хвороби, описані вище, не чекайте, швидше звертайтеся до ветеринара. Так ви продовжите життя свого улюбленця.